Promocje
79zł
79zł
79zł
79zł
Każda strefa tylko 79zł... Dowiedz się więcej...
Nasza oferta
Cosmelan

 
Cosmelan - skuteczne usuwanie przebarwień

Cosmelan to terapia wykorzystywana do usuwania plam pochodzenia barwnikowego, charakteryzująca się bardzo wysoką skutecznością. Ponadto przywraca równowagę skórze tłustej i mieszanej. Ten innowacyjny zabieg funkcjonuje na europejskim rynku od kilku lat. Jest efektem wieloletnich badań nad hiperpigmentacją prowadzonych przez Laboratorium Mesoestetic. Cosmelan jest jedyną metodą, która umożliwia eliminację przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji w czasie krótszym niż 20 dni.
Terapia jest dostosowana do indywidualnych predyspozycji i potrzeb każdego klienta, z uwzględnieniem fototypu jego skóry, na podstawie którego dobiera się odpowiedni czas trwania zabiegów.


Istotą działania preparatu cosmelan jest wykorzystanie substancji hamujących tyrozynazę, czyli enzymu o kluczowym znaczeniu w procesie formacji melaniny. Substancje cosmelanu blokują tyrozynazę lub odwracają zmiany metaboliczne w łańcuchu.

W porównaniu z innymi terapiami depigmentacyjnymi cosmelan odznacza się najwyższą skutecznością. Preparat ma bardzo silne działanie, ale przy prawidłowym jego zastosowaniu jest całkowicie bezpieczny.

W skład zestawu cosmelan wchodzi:
1. Roztwór oczyszczający
2. Maska w kremie cosmelan 1
3. Krem de pigmentacyjny cosmelan 2
4. Krem łagodzący Hydra-Vital
5. Faktor K

Czynniki aktywne preparatu:

  • kwas kojowy
  • kwas fitowy
  • arbutyna
  • palmitynian retinolu
  • kwas askorbowy

 

Procedura zabiegu składa się z 2 etapów:

Pierwszy etap odbywa się w gabinecie, który polega na oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry, a następnie zostaje nałożona maska.

Drugi etap terapii odbywa się w warunkach domowych. Pacjent z maską nałożoną na twarz udaje się do domu, gdzie po kilku godzinach zmywa preparat bieżącą wodą. Czas utrzymania maski na twarzy jest zróżnicowany. Po zmyciu maski należy zastosować krem cosmelan 2. Zabieg jest bezbolesny, ale przez kilka pierwszych dni występuje zaczerwienienie skóry. Następuje intensywne złuszczanie naskórka, które jest możliwe do zniwelowania poprzez użycie kremów regenerujących.

Ważne:

Pod żadnym pozorem nie wolno przerwać rozpoczętej terapii! W przypadku przerwania terapii z zastosowaniem preparatu cosmelan przebarwienia mogą pojawić się ponownie ze względu na fakt, że zabieg nie eliminuje całkowicie skłonności do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. Dodatkowo należy pamiętać, że podczas stosowania preparatu cosmelan niedozwolone jest używanie innych środków o działaniu wybielającym i złuszczającym. Złamanie tego zakazu może spowodować, że planowane rezultaty terapii nie zostaną osiągnięte. Po 8, 15 i 30 dniach po zabiegu należy udać się na wizyty kontrolne.

Osiągane efekty

Już tydzień po rozpoczęciu kuracji zauważalne są jej pierwsze efekty. Długość leczenia jest uzależniona od typu skóry danego pacjenta. U osób z ciemną karnacją skóry (fototyp IV i V) plamy ulegają wybieleniu po 8-10 dniach. Osoby z jasną karnacją, czyli blondyni i szatyni o jasnych oczach (fototyp I i II) mogą zaobserwować zanik plam między 8 i 21 dniem od rozpoczęcia kuracji. O skuteczności cosmelanu świadczy fakt, że w 99% przypadków intensywność zabarwienia plam zostaje zredukowana aż o 95%! Efekt finalny jest zauważalny po 30 dniach.

 

Promocyjna cena zabiegu 1299 zł