Promocje
79zł
79zł
79zł
79zł
Każda strefa tylko 79zł... Dowiedz się więcej...
Nasza oferta
Korekcja zmarszczek, modelowanie ust

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują, że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy.

 

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek, modelowania i powiększania ust oraz ujędrniania skóry. Jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

 
Przebieg zabiegu
 
Przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem (EMLA), który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Wypełnianie stosowane jest w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oczu, opadniętych kącików ust, powiększaniu ust oraz modelowania owalu twarzy, a także powiększaniu biustu.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.

 
 

Jak długo utrzymują się efekty stosowania wypełniaczy?

Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 9-12 miesięcy. Czasem okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od:
 • wieku
 • rodzaju skóry
 • trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV, może skrócić czas działania)

Zalety zabiegu

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo ulegają całkowitemu wchłonięciu, należy wówczas zabieg powtórzyć.

 

Przeciwwskazania

 • ciąża, karmienie piersią
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • stany zapalne skóry (opryszczka)

Uwaga!! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (laseroterapia, peeling chemiczny ) powinien wynosić min. 2 tygodnie.

 

Objawy niepożądane

 • zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
 • świąd w przypadku skóry wrażliwej
 • nadwrażliwość w miejscu korekcji
 • sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

?

Cennik:

- powiększanie i modelowanie ust od 700 zł ( 1 ml )

- modelowanie policzków 800 zł ( 1 ml ), 1500 zł ( 2 ml )

- przywracanie naturalnego owalu twarzy Voluma od 1600 zł  ( 2 ml )

- kurze łapki od 650 zł

- zmarszczki na czole od 650 zł

- zmarszczki nad górną wargą od 650 zł

- bruzdy nosowo wargowe od 750 zł

- opadnięte kąciki ust od 700 zł

- doliny łez 650 zł

- nici hialuronowe od 1200 zł ( 2 ml )