Promocje
79zł
79zł
79zł
79zł
Każda strefa tylko 79zł... Dowiedz się więcej...
Nasza oferta
Oczyszczanie manualne

Dokładne oczyszczenie i usunięcie zrogowaciałego naskórka jest dobrodziejstwem dla każdej cery niezależnie od jej rodzaju i wieku. Nie jest to zabieg tylko dla skór trądzikowych, ale wszystkich. Oczywiście skóry trądzikowe, szczególnie zanieczyszczone wymagają częstszego oczyszczania- raz w miesiącu, tak aby wyeliminować zmiany krostkowe i zaskórnikowe (są to czarne punkciki, które trudno jest ukryć pod makijażem).

Zaskórniki to drobne czopy rogowo - łojowe zalegające w przewodach gruczołów łojowych. Powierzchnia zaskórników jest zwykle ciemna na skutek utleniania się keratyny. Zaskórniki mogą być otwarte i zamknięte. Zaskórniki występują zwykle w miejscach objętych łojotokiem. Zdarzają się również zaskórniki suche (zwykle tkwiące w przewodach gruczołów łojowych od dłuższego już czasu). Wiele osób zgłasza się do gabinetu kosmetycznego na oczyszczenie cery nie tylko z zaskórników, ale także z prosaków.

Prosaki to maleńkie, białawe twory, wielkości ziarnka maku lub prosa, umiejscawiają się tuż pod naskórkiem. Są to zwykle torbiele gruczołu potowego lub łojowego. Torbiel taka powstaje najczęściej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Prosak jest twardy (wygląda jak malutka biała kuleczka) i najczęściej występuje na twarzy.

Oczyszczanie twarzy jest również wstępem do dalszej pielęgnacji skóry.


Przebieg:

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu skóry twarzy. Przy użyciu odpowiednich preparatów usuwany jest nadmiar warstwy rogowej naskórka. Po rozpulchnieniu skóry odpowiednią do tego celu maseczką kosmetyczka przystępuje do manualnego oczyszczania cery. Po dokładnym oczyszczeniu nakładane są maski o działaniu tonizującym, oczyszczającym, antybakteryjnym oraz ściągającym, a także substancje aktywne, które mogą być wprowadzane ultradźwiękami. Przed zakończeniem zabiegu w celu nawilżenia i odżywienia skóry może być nałożona maska algowa. Na zakończenie nakładany jest krem o działaniu rewitalizującym i antyutleniającym, stworzony dla skóry wymagającej wyjątkowej pielęgnacji po zabiegach.
Uzupełnieniem zabiegu oczyszczania manualnego może być masaż twarzy z serum/ampułką.

Wskazania:

  • Skóra zanieczyszczona
  • Skóra trądzikowa
  • Zmiany grudkowo - krostkowe

 

Efekty zabiegu:

  • odnowa naskórka
  • usunięcie zaskórników, prosaków
  • dotlenienie i poprawa mikrokrążenia